Wesprzyj

Bart Staszewski podczas ogloszenia wyroku w sprawie jego zniewazenia przez radnego miejskiego PiS. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta

Swoje działania finansuje z niezależnych zbiórek

Swoje działania finansuje z niezależnych zbiórek i wsparcia na Patronite. Śledztwo związane z norweskimi funduszami wiąże się z analizą dokumentacji i żmudnym zdobywaniem dokumentów a także ich opracowywaniem. W związku z tym, że polskie ministerstwa odmawiają dostępu do tej dokumentacji (Ministerstwo Spraw Zagranicznych) będę musiał złożyć na te decyzję skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Jeżeli uważasz moje działania za potrzebne dołącz i wesprzyj mnie w walce o jawność!


Koniec marzeń o muzeum?

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta radni gminy Wilamowice postanowili pozostawić uchwałę anty-LGBT i tym samym pozbawić gminę przyznanego już dofinansowania (>7 mln złotych z Funduszy Norweskich). Rada otrzymała od Stowarzyszenia na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego miasta Wilamowice „Wilamowianie” petycję z prośbą o uchylenie blokującej wybudowanie muzeum uchwały anty-LGBT. Radni odrzucili tę prośbę i postanowili podtrzymać uchwałę.Czytaj dalej „Koniec marzeń o muzeum?”

Dlaczego polski rząd ukrywa norweskie ultimatum?

W 2019 r. około 50 gmin, powiatów i województw ogłosiło się strefami wolnymi od LGBT – miejscami pozbawionymi szacunku do osób LGBT i ich praw. Samorządowcy głosowali za homofobicznymi stanowiskami i uchwałami, deklarując walkę z „ideologią LGBT” oraz ochronę „tradycji i chrześcijaństwa”. Dodatkowo, kilkadziesiąt innych samorządów przyjęło Samorządowe Karty Praw Rodzin lub podobne dokumenty, które,Czytaj dalej „Dlaczego polski rząd ukrywa norweskie ultimatum?”

Muzeum albo uchwała anty-LGBT – radni Wilamowic przed wyborem

Gmina Wilamowice otrzymała ponad 7 mln zł dofinansowania z Funduszy Norweskich na projekt 154030/20/A1 „Utworzenie Muzeum Kultury Wilamowskiej w Wilamowicach – Budowa budynku Muzeum Kultury Wilamowskiej”. Przez uchwałę anty-LGBT grant został zawieszony a płatności powinny być wstrzymane. Co zrobią radni?  Utworzenie Muzeum Kultury Wilamowskiej miało dać przestrzeń na ochronę i kultywowanie języka wilamowskiego – „wymysiöeryś”Czytaj dalej „Muzeum albo uchwała anty-LGBT – radni Wilamowic przed wyborem”

Get new recipes delivered directly to your inbox.